1812J2500153JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
0.015 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J2500153JCT
DigiKey Part Number
1812J2500153JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J2500153JCT
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J2500153JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)