1210Y6300103KET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y6300103KET
DigiKey Part Number
1210Y6300103KET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y6300103KET
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y6300103KET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)