1210Y5000152JAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
1500 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210Y5000152JAT
DigiKey Part Number
1210Y5000152JAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y5000152JAT
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y5000152JAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)