1210Y2000223JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
0.022 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y2000223JDT
DigiKey Part Number
1210Y2000223JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2000223JDT
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y2000223JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)