1210Y1000332FAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210Y1000332FAT
DigiKey Part Number
1210Y1000332FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y1000332FAT
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y1000332FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)