1210Y1000154KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
0.15 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y1000154KXT
DigiKey Part Number
1210Y1000154KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y1000154KXT
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y1000154KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)