1210J6300223MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 950
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
0.022 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J6300223MXT
DigiKey Part Number
1210J6300223MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J6300223MXT
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J6300223MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)