1210J6300182GAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
1800 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210J6300182GAT
DigiKey Part Number
1210J6300182GAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J6300182GAT
Description
CAP CER 1800PF 630V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J6300182GAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)