1210J5000223KXT
DigiKey Part Number
1608-1210J5000223KXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1210J5000223KXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1210J5000223KXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J5000223KXT
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1210
Detailed Description
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210J5000223KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)