1210J2500332FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
3300 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210J2500332FCT
DigiKey Part Number
1210J2500332FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J2500332FCT
Description
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J2500332FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)