1210J1000682FAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210J1000682FAT
DigiKey Part Number
1210J1000682FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J1000682FAT
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210J1000682FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)