1210J1000102GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
1000 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210J1000102GCT
DigiKey Part Number
1210J1000102GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J1000102GCT
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J1000102GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)