1206Y6302P20BCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 pF ±0.1pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
1206Y6302P20BCT
DigiKey Part Number
1206Y6302P20BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y6302P20BCT
Description
CAP CER 2.2PF 630V C0G/NP0 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1206Y6302P20BCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)