1206Y6300821KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
820 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y6300821KXT
DigiKey Part Number
1206Y6300821KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y6300821KXT
Description
CAP CER 820PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y6300821KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)