1206Y5000333KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
YAGEO
In Stock: 929
0.033 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y5000333KXT
DigiKey Part Number
1608-1477-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y5000333KXT
Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y5000333KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)