1206Y5000223MET is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
TDK
In Stock: 900
0.022 µF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y5000223MET
DigiKey Part Number
1206Y5000223MET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y5000223MET
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y5000223MET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)