1206Y2000181JET is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
180 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y2000181JET
DigiKey Part Number
1206Y2000181JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y2000181JET
Description
CAP CER 180PF 200V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y2000181JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)