1206Y1000224KET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 6 765
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 2 625
Datasheet
Upgrade
TDK
Similar
KYOCERA AVX
Similar
In Stock: 639
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y1000224KET
DigiKey Part Number
1608-1319-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y1000224KET
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y1000224KET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)