1206Y0630221JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
220 pF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y0630221JXT
DigiKey Part Number
1206Y0630221JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y0630221JXT
Description
CAP CER 220PF 63V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y0630221JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)