1206J6300680JAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
68 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
1206J6300680JAT
DigiKey Part Number
1206J6300680JAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J6300680JAT
Description
CAP CER 68PF 630V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J6300680JAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)