1206J6300333KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Upgrade
KEMET
KEMET
In Stock: 87
TDK
Similar
0.033 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J6300333KXT
DigiKey Part Number
1206J6300333KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J6300333KXT
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J6300333KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)