1206J6300223MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 2 500
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
TDK
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Similar
Similar
0.022 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J6300223MXT
DigiKey Part Number
1206J6300223MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J6300223MXT
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J6300223MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)