1206J6300102KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
Upgrade
KEMET
KEMET
TDK
TDK
1000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J6300102KXT
DigiKey Part Number
1206J6300102KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J6300102KXT
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J6300102KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)