1206J5000271GAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
270 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
1206J5000271GAT
DigiKey Part Number
1206J5000271GAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J5000271GAT
Description
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J5000271GAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)