1206J2500154KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Similar
TDK
0.15 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J2500154KXT
DigiKey Part Number
1206J2500154KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J2500154KXT
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J2500154KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)