1206J1000332JAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
TDK
TDK
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
1206J1000332JAT
DigiKey Part Number
1206J1000332JAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J1000332JAT
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J1000332JAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)