1206J0500154MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
KYOCERA AVX
0.15 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J0500154MXT
DigiKey Part Number
1206J0500154MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J0500154MXT
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J0500154MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)