0805Y1000821FAT
DigiKey Part Number
0805Y1000821FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y1000821FAT
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
820 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805Y1000821FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)