0805J6301P00BCT
DigiKey Part Number
0805J6301P00BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J6301P00BCT
Description
CAP CER 1PF 630V C0G/NP0 0805
Detailed Description
1 pF ±0.1pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805J6301P00BCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)