0805J2500471KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
Direct
YAGEO
In Stock: 654
KEMET
In Stock: 421
TDK
TDK
470 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
0805J2500471KCT
DigiKey Part Number
0805J2500471KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J2500471KCT
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J2500471KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)