0805J2000103JXT
DigiKey Part Number
1608-0805J2000103JXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-0805J2000103JXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-0805J2000103JXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J2000103JXT
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
Detailed Description
10000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805J2000103JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)