0805J0630820FFT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
82 pF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805J0630820FFT
DigiKey Part Number
0805J0630820FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J0630820FFT
Description
CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J0630820FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)