0603Y0630822KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
8200 pF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603Y0630822KXT
DigiKey Part Number
0603Y0630822KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603Y0630822KXT
Description
CAP CER 8200PF 63V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603Y0630822KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)