0603J2500820FFT
DigiKey Part Number
0603J2500820FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J2500820FFT
Description
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
82 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603J2500820FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)