0603J2000821JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
820 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603J2000821JDT
DigiKey Part Number
0603J2000821JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J2000821JDT
Description
CAP CER 820PF 200V X7R 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0603J2000821JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)