0603J0630821KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
820 pF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603J0630821KDT
DigiKey Part Number
0603J0630821KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J0630821KDT
Description
CAP CER 820PF 63V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J0630821KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)