0603J0506P80BCT is available for purchase but is not normally stocked.
Knowles Syfer
In Stock: 3 932
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
6.8 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
0603J0506P80BCT
DigiKey Part Number
0603J0506P80BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J0506P80BCT
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J0506P80BCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)