1206D102J101KHT
DigiKey Part Number
1763-1030-2-ND - Tape & Reel (TR)
1763-1030-1-ND - Cut Tape (CT)
1763-1030-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206D102J101KHT
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
1206D102J101KHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Mfr
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.064" (1.63mm)