B056RC4S-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B056RC4S-T |
Description | RF FILTER BAND PASS 5.6GHZ 3SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.6GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 4GHz Bandwidth 2.5dB 3-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Insertion Loss 2.5dB |
Manufacturer Knowles Dielectric Labs | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 3-SMD, No Lead |
Part Status Active | Size / Dimension 0.450" L x 0.230" W (11.43mm x 5.84mm) |
Frequency 5.6GHz Center | Height (Max) 0.103" (2.62mm) |
Bandwidth 4GHz | Base Product Number |