ADP12055-T
DigiKey Part Number
1761-ADP12055-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP12055-T
Description
11.75GHZ AND 14.1GHZ SURFACE MOU
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.75GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 2.05GHz Bandwidth 3.5dB 3-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Insertion Loss
3.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
11.75GHz Center
Size / Dimension
0.500" L x 0.370" W (12.70mm x 9.40mm)
Bandwidth
2.05GHz
Height (Max)
0.093" (2.36mm)