T598V337M004ATE025 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T598V337M004ATE025
DigiKey Part Number
399-T598V337M004ATE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T598V337M004ATE025CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T598V337M004ATE025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598V337M004ATE025
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T598V337M004ATE025 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz