T598V157M010ATE0257280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T598V157M010ATE0257280
DigiKey Part Number
399-T598V157M010ATE0257280TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598V157M010ATE0257280
Description
150.UF 10.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz