T598D477M2R5AHS006 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 2917 (7343 Metric) 6mOhm @ 100kHz
T598D477M2R5AHS006
DigiKey Part Number
399-T598D477M2R5AHS006TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598D477M2R5AHS006
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T598D477M2R5AHS006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
6mOhm @ 100kHz