T598D157M010AHS045 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm @ 100kHz
T598D157M010AHS045
DigiKey Part Number
399-T598D157M010AHS045TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598D157M010AHS045
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T598D157M010AHS045 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz