T543O687M010AHE015
DigiKey Part Number
399-16563-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16563-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16563-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543O687M010AHE015
Description
CAP TANT POLY 680UF 10V 2924
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2924 (7360 Metric) 15mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543O687M010AHE015 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
O
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm @ 100kHz