T543O157M025AHE045 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T543O157M025AHE045 |
Description | CAP TANT POLY 150UF 25V 2924 |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2924 (7360 Metric) 45mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T543O157M025AHE045 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer KEMET | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2924 (7360 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm) |
Capacitance 150 µF | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code O |
Voltage - Rated 25 V | Ratings COTS |
Type Molded | Features High Reliability |
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz | Base Product Number |