T543O157M025AHE045
DigiKey Part Number
399-16565-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16565-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16565-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543O157M025AHE045
Description
CAP TANT POLY 150UF 25V 2924
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2924 (7360 Metric) 45mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543O157M025AHE045 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
O
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz