T527S106M025ATE150
DigiKey Part Number
399-T527S106M025ATE150TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T527S106M025ATE150CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T527S106M025ATE150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T527S106M025ATE150
Description
CAP TANT POLY 10UF 25V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T527S106M025ATE150 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
25 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz