T523H227M025APE070 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 37
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2924 (7361 Metric) 70mOhm @ 100kHz
T523H227M025APE070
DigiKey Part Number
399-T523H227M025APE070TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T523H227M025APE070CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T523H227M025APE070DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T523H227M025APE070
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T523H227M025APE070 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KEMET
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V