T521V686M025ATE050
DigiKey Part Number
399-T521V686M025ATE050TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T521V686M025ATE050CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T521V686M025ATE050DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V686M025ATE050
Description
CAP TANT POLY 68UF 25V 100MOHM
Detailed Description
68 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
68 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V